Koło Naukowe MBA - Mistrzowie Biznesu i Administracji w firmie WIKĘD

Teoria łączy się z praktyką – Studenci kierunku Zarządzania KPSW mieli niebywałą okazję zapoznać się z działalnością lidera w produkcji stolarki drzwiowej w Polsce – firmy Wikęd. 

Firma od kilku lat dynamicznie się rozwija i obecnie jest Numerem 1 w Polsce w swojej branży, z dalszymi planami rozwoju, ekspansją na rynki zagraniczne.
Studenci wraz z opiekunem dr Justyną Zawadzką odwiedzili zakład produkcyjny i dowiedzieli się jak w praktyce realizuje się wiedza przekazywana podczas studiów. 
Wizyta rozpoczęła się od oprowadzenia po siedzibie firmy. Dyrektor handlowy opowiedział o ofercie firmy, jej produktach i specyfice działania. Następnie studenci dowiedzieli się jak zarządzać dużym zespołem ludzi, jak wdrażani są pracownicy do pracy, na co należy zwrócić uwagę w obszarach HR. Z wielką ciekawością  zapoznali się z  procesem planowania nowych produktów i praktycznym zastosowaniem metody KAIZEN. Na zakończenie, to co najciekawsze, czyli zwiedzanie zakładu produkcyjnego. Na wyciągnięcie ręki były zautomatyzowane taśmy produkcyjne i doświadczenie jak wygląda proces produkcyjny, jak zorganizowane są stanowiska pracy, jak ważne jest bezpieczeństwo w pracy.
Tym bardziej jest nam miło podziękować za miłe przyjęcie, gościnę i inspirujące spotkanie, gdyż sam Prezes firmy Wikęd Pan mgr Marcin Wiśniewski jest tegorocznym absolwentem KPSW. Dziękujemy za ogrom wiedzy i praktyki otrzymanej od niekwestionowanego lidera i menedżera oraz jego współpracowników.