Mądry wybór

Charakterystyka specjalności

Specjalność Kryminologia i kryminalistyka ma charakter interdyscyplinarny i pozwoli zdobyć niezbędną wiedzę merytoryczną oraz praktyczną z zakresu teorii przestępstw, a także skutecznych metod walki z nimi.

Studia na tym kierunku są nastawione na wykształcenie specjalisty w zakresie rozwiązywania kluczowych problemów przestępczości i zjawisk dewiacyjnych, w ramach instytucji wymiaru sprawiedliwości, systemu penitencjarnego oraz innych służb mundurowych. Zgłębiając  wiedzę na specjalności Kryminologia z elementami kryminalistyki  zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu specjalistycznych technik kryminalistycznych, w tym również czynności o charakterze psychologicznym oraz medycznym, a także poznasz zasady procesowo-wykrywcze wykorzystywane podczas realizacji czynności kryminalistycznych.

Program studiów jest realizowany przez wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów i praktyków z wieloletnim doświadczeniem z m.in. z dziedziny kryminologii, prawa czy psychologii.

Kierunek Administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne w Kaszubsko – Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie jest jednym takim kierunkiem studiów na Pomorzu i w Polsce północnej. Jest to innowacyjny kierunek w który skutecznie będzie łączył ścieżki administracyjne i mundurowe.

Przyszłość absolwenta

Sylwetka absolwenta

Absolwenci specjalności Kryminologia z elementami kryminalistyki, realizowanej na kierunku Administracja i Bezpieczeństwo Wewnętrzne, znajdą zatrudnienie jako w charakterze specjalistów, znajdujących w pionach operacyjnych oraz dochodzeniowo-śledczych organów ścigania, w tym m.in. w: Policji, służbach specjalnych, więziennictwie, służbach celnych, firmach ochroniarskich i detektywistycznych, instytucjach zajmujących się szeroko pojętym bezpieczeństwem wewnętrznym, organach ds. bezpieczeństwa publicznego, instytucjach pomocy społecznej.

Wybrane przedmioty

Czego będziemy uczyć?

Przyszłość absolwenta

Perspektywy zatrudnienia

Absolwenci specjalności Kryminologia z elementami kryminalistyki, realizowanej na kierunku Socjologia, znajdą zatrudnienie jako w charakterze specjalistów, znajdujących w pionach operacyjnych oraz dochodzeniowo-śledczych organów ścigania, w tym m.in. w: Policji, służbach specjalnych, więziennictwie, służbach celnych, firmach ochroniarskich i detektywistycznych, instytucjach zajmujących się szeroko pojętym bezpieczeństwem wewnętrznym, organach ds. bezpieczeństwa publicznego, instytucjach pomocy społecznej.

Trwa rekrutacja na studia licencjackie

Zarezerwuj sobie miejsce w KPSW a dokumenty dostarcz później, w dogodnym dla Ciebie czasie!

Zainwestuj w swoją przyszłość!

Wybierz KPSW!