Mądry wybór

Charakterystyka specjalności

Program studiów ogniskuje się na szeregu zagadnień związanych z bezpieczeństwem narodowym państwa oraz na problemach natury społecznej. Studenci specjalności Bezpieczeństwo narodowe z elementami kryminologii zyskują szeroki zakres aktualnej wiedzy związanej z takimi zagadnieniami, jak: służby specjalne państwa; działalność służb mundurowych; kryminologia; wiktymologia.

W założeniu specjalność wraz z modułami kierunkowymi socjologii wyposażają absolwentów w cały szereg narzędzi do pracy w zawodach związanych chociażby: z administracją państwową i samorządową; służbami mundurowymi czy szeroko rozumianym sektorze gospodarczym.

Co warte podkreślenia program studiów jest stale monitorowany i modyfikowany w oparciu m.in. o sugestie i opinie naszych studentów i absolwentów oraz licznych podmiotów w regionie. Dzięki temu nasza oferta spełnia oczekiwania studentów, a zarazem stanowi pierwszorzędną odpowiedź na zapotrzebowania rynku pracy.

Przyszłość absolwenta

Opis kompetencji

Nasza Uczelnia kładzie szczególny nacisk na rozwijanie praktycznych umiejętności. Dlatego absolwenci specjalności: Bezpieczeństwo narodowe z elementami kryminologii m.in. potrafią: interpretować zjawiska i zagrożenia bezpieczeństwa w skali globalnej, państwowej, regionalnej i lokalnej; posługiwać się konkretnymi normami i regułami: prawnymi, zawodowymi i moralnymi w celu rozwiązania konkretnego zadania w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego; zastosować  podstawowe metody analizy kryminalnej; organizować i realizować zadania indywidualnie i w zespole; pracować pod presją czasu; komunikować się z całym szeregiem odbiorców, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii teleinformacyjnych (ICT).

Dzięki uczestnictwu w zajęciach studenci wymieniają się również cennymi doświadczeniami oraz nawiązują kontakty, które procentują w dalszej karierze zawodowej.

Studia stacjonarne i niestacjonarne

Studiuj w KPSW – to się opłaca!

Dostępność

Studia magisterskie dla absolwentów wszystkich kierunków !

Opłacalność

Cena przy płatności miesięcznej to jedyne 660 zł/mc, zaś semestralnie - 3300 zł.

Dyplom magistra w 1.5 roku

Nie trać czasu - uzyskaj dyplom magistra w 3 semestry. To się opłaca!

Lokalizacja

Doskonała lokalizacja Uczelni - tylko 100 m od Dworca PKP SKM Wejherowo !

Wybrane przedmioty

Czego będziemy uczyć?

Co będziesz robić w przyszłości?

  • wspierać bezpieczeństwo na poziomie państwowym lub samorządowym

Trwa rekrutacja na studia licencjackie

Zarezerwuj sobie miejsce w KPSW a dokumenty dostarcz później, w dogodnym dla Ciebie czasie!

Zainwestuj w swoją przyszłość!

Wybierz KPSW!