Program Pielęgniarstwa przygotowany i realizowany w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej został wielotorowo pozytywnie zaopiniowany przez Krajową Radę Akredytacyjną Szkół Pielęgniarek Położnych przy Ministerstwie Zdrowia oraz przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego po opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Uwaga! Ważne dla kandydatów!
Zajęcia dydaktyczne na kierunku Pielęgniarstwo – studia stacjonarne w trybie
weekendowym odbywają się:
Dodatkowo część zajęć praktycznych odbywających się w Zakładach opieki zdrowotnej może się odbywać od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do 18.00.
Uzasadnienie:
Minimalna liczba godzin na kierunku Pielęgniarstwo wynosi minimum 4720.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa wyższego z dnia 26 lipca 2019 r. Dz.U. 2019
poz. 1573.
Wśród partnerów Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej są m.in.:
Program studiów dla kierunku o profilu praktycznym obejmuje moduły zajęć powiązane z praktycznym przygotowaniem zawodowym, którym przypisano punkty ECTS.
Wizyta Pana Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciecha Murdzka była okazją do uroczystego wręczenia Rektorowi KPSW, prof. Marcinowi Plińskiemu, pozwolenia na utworzenie studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku „Socjologia”.
W 2020 roku KPSW uzyskała status laureata jubileuszowej, X edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”, organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
Współpracujemy z licznymi pracodawcami w regionie, dzięki czemu znamy potrzeby rynku pracy i skutecznie przygotowujemy studentów.
Największym atutem naszej uczelni jest doświadczona kadra dydaktyczna, chętnie dzieląca się wiedzą praktyczną.
Nasza uczelnia zlokalizowana jest 100m od dworca PKP/SKM, dzięki czemu nie tracisz czasu na oczekiwanie w korkach!
Celem prowadzonych specjalności jest reagowanie na trendy i zapotrzebowanie rynku na fachowców w danych dziedzinach.
Opłaty na kierunku pielęgniarstwo:
Opłaty można rozłożyć na 10 lub 12 rat.
Godzinowy program studiów jest jednoznacznie określony przepisami instytucji akredytujących. Aby w całości zrealizować założenia programowe dla kierunku studia są zaplanowane na:
Ministerstwo Zdrowia – Departament Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, że 5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię „Nursing Now” Polska. 200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka współczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale, w związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli i znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie. Kampania ma pokazać młodym ludziom, że jest to zawód dający duże możliwości i szanse samorealizacji, który warto wybrać.
Relacja z inauguracji „Noursing Now” Polska – LINK
Zarezerwuj sobie miejsce w KPSW a dokumenty dostarcz później, w dogodnym dla Ciebie czasie!